Tady se můžete podívat na mé aktuálně rozpracované a i hotové projekty.


(Po kliknutí na obrázek se Vám otevře album Fotky Google)


LETKA - malý historik.

HOTOVO.

Před Vánoci 2021 jsem dostal chuť na stavbu nějaká klasiky. Do oka mi padl malý jakohistorik Letka od firmy BLL model. Tak jsem 20.12.2021 začal se stavbou v domnění, že to stihnu tak do března 2022. Nějak se to sklouzlo a tak se zálet uskutečnil až 1.6.2022. Nicméně úspěšně. Letka je poměrně svižný stroj, to jsem očekával. Má rozpětí 1200 mm, je dlouhá 845 mm a mě vyšla hmotnost 1050 gramů. Jako pohon mám motor Leopard 2820/1290 s vrtulí 9x4.7. Napájený je tříčlánkem 1300mAh přes regulátor 30A. Letka je osazena 4 servy HS-81 a přijímačem JETI.

Letka
CESSNA - sportovní polomaketa motorového modelu.

HOTOVO.

K 60. narozeninám jsem od mého syna dostal nádherný modelářský dárek. Cessnu od Sebartu včetně výbavy. A to serva, motor, regulátor, vrtuli a baterie. A také obaly na křídla. Díky moc synu, udělal jsi mi opravdovou radost. Model jsem vybavil přijímačem JETI REX6 Assist. Už se těším na zálet. Tady můžete sledovat fotky jak to kompletuji a také fotky z letiště z prvního létání. A také další obrázky z luftu. Nicméně je to velmi hodný a pohledný model létá fajnově a dělá mi moc velkou radost. :)

CessnaVEGA - historický model podle pravidel SAM.

ROZPRACOVÁNO.

Stavba modelu VEGA - 5 začala na jaře roku 2020, tedy v době koronavirové. Jde o historický model kategorie ELEKTRORUBBER. Protože mám mezi modeláři historických modelů mnoho přátel, rozhodl jsem se, že si taky něco takového postavím. Doufám, že to bude v roce 2021 létat. Pokroky můžete sledovat v přiloženém linku na album ve Fotky Google. Mám totiž ve zvyku při stavbě postupné kroky dokumentovat a pak je přidávat do alba.
GRÜNAU BABY- polomaketa historického větroně.

ROZPRACOVÁNO.

Projekt Grünau Baby vznikl v roce 2018, kdy jsem zabrousil na stránky výrobce BLLmodel. GB se mi moc líbila a tak jsem ji zakoupil a pustil se do stavby. Je to dlouhodobější projekt, což už bylo jasné při zahájení stavby. Doufám, že GB poletí v roce 2021 :) .